Ułatwienia dostępu


W piątek 31 marca 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Radłowskiej odbył się VI Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Tadeusza Kryzi, w którym wzięły udział uczennice z naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI zaprezentowały się z klasy szóstej: Agata Pytek i Karolina Tracz; w grupie wiekowej klas VII-VIII swoich sił próbowały Weronika Mączko (kl. VII) oraz Vanessa Moskal (kl. VIII). 

Współorganizatorem wydarzenia był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Tarnowie. Radio RDN Małopolska także patronowało temu wydarzeniu. Do konkursu przystąpiło 31 uczestników z pięciu powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, nowosądeckiego oraz limanowskiego w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy zaprezentowali interpretacje poezji Tadeusza Kryzi nadając jej różnorodny wymiar. Jury (w siedmioosobowym składzie) oceniało dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację wiersza, a także ogólny wyraz artystyczny.

Największa konkurencja była w kategorii najmłodszej, gdzie zmierzyło się aż 16 recytatorów z dwu powiatów - tarnowskiego i nowosądeckiego. Tutaj wyróżnienie otrzymała Karolina Tracz za recytację wiersza pt. "Okrągły Stół". Natomiast w kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce zajęła Vanessa Moskal za niezwykle emocjonalne wykonanie wiersza pt. "Młodości nie pokona żadna zawierucha."

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!