Ułatwienia dostępu


Z radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy Vanessy Moskal w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Łamigłówki sówki". Vanessa zajęła I miejsce w indywidualnych zmaganiach, rozwiązała bezbłędnie wszystkie zadania matematyczne i uzyskała maksymalną do zdobycia liczbę punktów. Serdecznie gratulujemy!!!

Źródło: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce:

Po dwóch latach przerwy, 23 lutego odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Łamigłówki sówki” gminy Radłów. Każdą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV-VIII. W pierwszym etapie rozwiązywali pięć zadań zespołowych, które dotyczyły różnych łamigłówek i zagadek logicznych. Jedno zadanie okazało się zmorą dla wszystkich. Dotyczyło wyobrażeń przestrzennych sześciennych klocków i wskazaniem ścianek równoległych do zadanej. Pozostałe zadania nie stanowiły większego problemu. W kolejnym etapie młodzi matematycy zmierzyli się z osiemnastoma zadaniami zamkniętymi, które rozpracowali z wypiekami na policzkach. Aby rozstrzygnąć III miejsca uczniowie zmierzyli się w dogrywce. Układali wybrane postacie za pomocą klocków tangramu. Po krótkiej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników:

w etapie zespołowym:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radłowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Woli Radłowskiej
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zabawie
w etapie indywidualnym:
I miejsce – Vanessa Moskal (Biskupice Radłowskie)
II miejsce – Emil Żaba (Radłów)
III miejsce – Lena Markiewicz (Wola Radłowska)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim za pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie i mamy nadzieje, że spotkamy się za rok.
/A. Burgieł, A.Światłowska
Foto: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce.