Ułatwienia dostępu


😀Udział w Turnieju Języka Ojczystego - Biblioteka Publiczna w Radłowie😀
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zdrową rywalizację. Niezwykle istotne jest, aby nauczyć naszych uczniów, że satysfakcję można czerpać nie tylko z wyniku, ale także z własnej postawy, chęci do działania i cieszenia się nawet małymi sukcesami.
 
 
Źródło: Biblioteka Publiczna w Radłowie:
Drużyna z Przybysławic Radłowskim Mistrzem Języka Ojczystego Roku 2023
Emocje, wiedza, współpraca w grupie, dobra zabawa, to wszystko towarzyszyło trzecioklasistom z terenu naszej gminy, którzy wzięli udział w III Turnieju o tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2023, zorganizowanym w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego 21 lutego.
Sześć pięcioosobowych drużyn walczyło o tytuł Mistrza, a były to drużyny z: Zespołu Szkół w Radłowie z klasy 3A i 3B, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zdrochcu, Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niwce, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich.
Pytania dla wszystkich, zadania kto pierwszy ten lepszy, krzyżówka i rebusy pozwoliły wyłonić zwycięzcę, którym została drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach w składzie: Wiktoria Anioł, Gabriela Kaczmarska, Patrycja Szot, Filip Kaczmarski, Paweł Kaczmarski.
Dyplom i nagrody zwycięskiej drużynie oraz nagrody pocieszenia pozostałym drużynom wręczyli Wiceburmistrz Miasta i Gminy Radłów Wiesław Armatys oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie Barbara Marcinkowska.
Dziękujemy Paniom: Dorocie Pochroń, Danucie Grabskiej, Danucie Sygnarowicz, Barbarze Mączko, Klaudynie Kochańczyk, Sylwii Smolickiej za współpracę i towarzyszenie drużynom w turniejowych zmaganiach.
 
Fot. Anna M. Kędzior