W najbliższą niedzielę - 12 stycznia 2020 r. -  zagra już po raz 28 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zagrają razem z Orkiestrą i będą zbierać pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
W tym roku zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Tegoroczna akcja skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej zbiórce i wspieranie naszych uczniów w tym szlachetnym zadaniu poprzez złożenie dobrowolnych datków, które będą zbierane przed i po porannych mszach św. przed placem kościelnym. Tradycyjnie już wolontariusze pod opieką pani pani Teresy Górki i pani Agnieszki Pilch liczą na hojność i wielkie serce wszystkich mieszkańców Biskupic Radłowskich.

Więcej informacji można przeczytać na stronie WOŚP pod adresem: https://www.wosp.org.pl/final/28-final