W najbliższą niedzielę - 13 stycznia 2019 r. -  zagra już po raz 27 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zagrają razem z Orkiestrą i będą zbierać pieniądze dla potrzebujących. W tym roku celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. Poprzez włączenie się do akcji, uczniowie naszej szkoły, realizują szczytne cele WOŚP. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej zbiórce i wspieranie naszych uczniów w tym szlachetnym zadaniu poprzez złożenie dobrowolnych datków, które będą zbierane przed i po porannych mszach św. przed placem kościelnym. Tradycyjnie już wolontariusze pod opieką pani pani Teresy Górki i pani Agnieszki Pilch liczą na hojność i wielkie serce wszystkich mieszkańców Biskupic Radłowskich.

Więcej informacji można przeczytać na stronie WOŚP pod adresem: https://www.wosp.org.pl/final/27-final