Zawody sportowe - piłka nożna halowa uczniów klas IV - VI
- Szczegóły
20 października 2014 roku uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach sportowych w halowej piłce nożnej klas IV-VI, który rozgrywane były w Radłowie. W kategorii chłopców do rywalizacji włączyło się aż siedem szkół: Biskupice Radłowskie, Zabawa, Wola Radłowska, Radłów, Zdrochec, Niwka i Przybysławice. Nasi uczniowie po zaciętej walce zajęli V miejsce. W kategorii dziewcząt do gry przystąpiły szkoły z Biskupic Radłowskich, Radłowa, Woli Radłowskiej i z Przybysławic. Nasze dziewczynki zajęły III miejsce. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki, żeby za rok było jeszcze lepiej.
Naszą szkołę reprezentowali:
Chłopcy: Sebastian Marszałek (kl. III), Piotr Małek (kl. IV), Marcin Kosman, Jan Kiełbnia (kl. V), Kamil Bibro, Michał Krupa, Radosław Radłowski (kl. VI).
Dziewczynki: Aleksandra Rojek, Aleksandra Karnas, Gabriela Nowak, Kamila Małek, Joanna Kocoń (kl. IV), Weronika Białek (kl. V), Gabriela Tuzimek, Anna Karnas, Iwona Soboń, Dorota Kiełbania (kl. VI).
Dzień KEN - uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I
- Szczegóły
14 października 2014 roku zapisze się na stałe w pamięci uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dyrektor zespołu, pan Krzysztof Kucharski powitał zebranych gości i złożył życzenia wszystkim pracownikom zespołu z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.
Następnie pierwszoklasiści z bijącym sercem, ale i pewnie zaprezentowali swój program artystyczny, którym udowodnili wszystkim zebranym, że zasłużyli na miano bycia uczniami. W dalszej części przyrzekli sumiennie wypełniać swoje obowiązki, a pan dyrektor szkoły dotykając ramienia wielkim piórem dokonał pasowania. Do grona społeczności uczniowskiej dołączyło ośmioro nowych uczniów. Dyrektor i wychowawczyni - pani Janina Padło, pogratulowali uczniom i wręczyli okolicznościowe dyplomy jako pamiątki złożonego ślubowania i pasowania. Gratulacje uczniom złożył zastępca burmistrza pan Wiesław Armatys, sołtys wsi pan Kazimierz Sarnecki, zastępca prezesa Stowarzyszenia na rzecz wsi Biskupice Radłowskie pani Beata Rojek oraz panie: Anna Błażej, Bernadetta Moskal, Anna Liro, Józefa Magiera i Jolanta Madej. Goście obdarowali również pierwszoklasistów prezentami i niespodziankami, więc atrakcjom tego dnia nie było końca, a uśmiechy wdzięcznych uczniów stanowiły najpiękniejsze podziękowanie dla obecnych.
Czytaj więcej: Dzień KEN - uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I
Wyjazdy na basen w roku szkolnym 2014/2015
- Szczegóły
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły w ramach wspierania aktywności fizycznej mają możliwość skorzystania z cyklicznych wyjazdów na basen do Dąbrowy Tarnowskiej, które organizuje nauczyciel wychowania fizycznego. Wyjazdy będą się odbywać raz w miesiącu. Koszt autobusu pokrywany jest przez Stowarzyszenie na rzecz wsi Biskupice Radłowskie, uczniowie natomiast opłacają tylko wstęp na basen i naukę pływania w trzech grupach: początkującej dla klasy I i III, początkującej dla klasy IV, V i VI i zaawansowanej klasy I, III, IV-VI. Zajęcia na basenie, to nie tylko nauka i zabawa, to także lepsza kondycja fizyczna i zdrowie. Poza nauką jest również czas na pozostałe atrakcje: zjeżdżalnię, jaccuzi, saunę, a także bicze wodne. Zajęcia na pływalni umożliwiają uczniom naukę pływania oraz doskonalenie zdobytych już umiejętności, a także są aktywną forma wypoczynku przez co uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnych wyjazdów.
Wycieczka do Ciężkowic
- Szczegóły
No i stało się! Wczesna pora i nieciekawa pogoda nie odstraszyły jednak zapalonych podróżników. Tak wyruszyliśmy w dniu 2 października br. na dawno planowaną wycieczkę na Pogórze Ciężkowickie. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, gdzie mogliśmy zobaczyć, oprócz ekspozycji fauny i flory, wiele ciekawostek eksponowanych dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki multimedialnej. Słuchaliśmy odgłosów zwierząt, poznaliśmy ich zachowanie. Następnie punktem w planie wycieczki była wędrówka przez rezerwat przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasteczko,” ale niestety – niechciany towarzysz naszej wycieczki - deszcz tak się do nas przyczepił, że z tej atrakcji musieliśmy zrezygnować. Organizatorzy zaproponowali nam plan awaryjny – odwiedzenie Muzeum Etnograficznego „Grociarnia" w Jastrzębiej. Zbiory muzeum zawierają najrozmaitsze przedmioty związane z dawnym życiem mieszkańców Pogórza Ciężkowickiego. Zebrane zabytki obrazują dawne metody i narzędzia pracy, życie codzienne oraz zwyczaje mieszkańców regionu. Cały czas czekaliśmy na zmianę pogody, ale na próżno. Wróciliśmy do parku przy Muzeum Przyrodniczym, gdzie czekały na nas kiełbaski i ciepła herbata. Zadowoleni ale odczuwający jednak pewien niedosyt, wróciliśmy do domu z postanowieniem zobaczenia tego miejsca raz jeszcze.