Podsumowanie projektu "Z książką odkrywamy świat"
- Szczegóły
"Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce"- to hasło przyświecało Projektowi Edukacyjno- Czytelniczemu „Z książką odkrywamy świat” autorstwa pani Elżbiety Miś realizowanemu na zajęciach świetlicowych naszej szkoły we współpracy z Biblioteką Publiczną.
W okresie od października 2014 r. do maja 2015 r. realizowane były różne formy działań, które miały na celu propagowanie idei czytelnictwa wśród uczniów z klasy I i III uczęszczających na świetlicę szkolną, ale również kształtowanie kultury czytelniczej uczniów, rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich, kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy, poszerzenie znajomości literatury dziecięcej oraz jej twórców , wspomaganie rozwoju emocjonalnego, dostarczanie pozytywnych przeżyć i budowania poczucia własnej wartości. Na podstawie osiągnięć uczniów można stwierdzić, że cele projektu zostały zrealizowane. Podczas zajęć w ramach projektu dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji. Pracując w grupie były adekwatne i twórcze. Wykazywały się swoją pomysłowością i umiejętnościami. Były kreatywne podczas wykonywania scenografii, zaproszeń czy rekwizytów do przedstawienia. Zastosowanie metod dramowych umożliwiło dzieciom uzewnętrznienie swoich uczuć i emocji. Nauczyły się akceptować siebie i rówieśników. Były mocno zaangażowanie w wykonywanie poszczególnych zadań, co było widoczne w czasie prezentacji.
Czytaj więcej: Podsumowanie projektu "Z książką odkrywamy świat"
224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Szczegóły
W 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy w naszej szkole 30 kwietnia 2015 roku bardzo uroczyście. To była lekcja historii i patriotyzmu.
Obchody rozpoczęła akademia, której przyświecało hasło: „Nauczymy się na pamięć tego kraju,” którą przygotowali uczniowie kl. IV – VI pod kierunkiem pani Danuty Kurzawskiej. Pięknym akcentem występu było zatańczenie poloneza przez uczniów z klasy szóstej. Układ taneczny uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Marty Świątek.
Uczniowie odtworzyli klimat wydarzeń na Zamku Królewskim i na warszawskim rynku. W królewskich szatach pojawił się Marcin Kosman z kl. V, kwestie marszałka sejmu wygłosił Kamil Bibro z kl. VI, szlachtę reprezentował Piotr Małek z kl. IV, a mieszczaństwo Karolina Kosman i Michał Krupa z kl. VI. Pozostali uczniowie byli recytatorami oraz narratorami. Nie zabrakło w tym dniu pieśni pt. „Mazurek 3 Maja” oraz „Roty,” którą zaśpiewała Klaudia Marszałek z kl. VI.
Drugą część święta wypełniał Szkolny Konkurs Historyczny. Siedmioro uczniów brało udział w II części ustnej konkursu: „Pierwsza konstytucja w Europie.”
Całość zakończyło rozdanie dyplomów i nagród. Ta część jest zawsze pełna radości i satysfakcji uczniów, którzy świętując pamiątkę święta majowego zostali uhonorowani za wiedzę historyczną.
Szkolny Konkurs Historyczny
- Szczegóły
Szkolny Konkurs Historyczny - „Pierwsza Konstytucja w Europie”
Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem „Pierwsza Konstytucja w Europie” skierowany był do uczniów kl. IV - VI. Do zmagań konkursowych przystąpiło 18 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch etapach.
I etap – część pisemna – przeprowadzony 29 IV 2015 roku. Maksymalna ilość punktów do uzyskania – 48, była prawie na wyciągnięcie ręki i wiedzy konkursowiczów. 36 punktów dawało już szansę zakwalifikowania się do drugiego etapu.
Do II etapu przeszło 7 uczniów:
1. Aleksandra Rojek – kl. IV
2. Kamil Bibro – kl. VI
3. Weronika Białek – kl. V
4. Marcin Kosman – kl. V
5. Joanna Kocoń – kl. IV, Piotr Małek – kl. IV i Anna Karnas – kl. VI
II etap – część ustna – odbył się 30 kwietnia 2015 r. i wyłonił zwycięzców:
I miejsce – Aleksandra Rojek – kl. IV
II miejsce – Joanna Kocoń – kl. IV
III miejsce – Weronika Białek – kl. V i Kamil Bibro – kl. VI
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami. Zwycięzcy otrzymali nagrody – upominki, które ufundowała p. Teresa Górka, opiekunka sklepiku szkolnego. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.
Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole
- Szczegóły
„Gdy zabraknie powietrza, wody, roślin na Ziemi, zanim ludzkość w pustynię kulę ziemską zamieni; zginą ryby, ptaki, kwiaty i zioła. Może człowiek –„Nie niszczcie!!! - jeszcze zdąży zawołać.”
Te słowa były mottem przewodnim obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole, który świętowaliśmy 27.04.2015 roku. W tym dniu odbyła się inscenizacja o tematyce ekologicznej przygotowana przez uczniów – wychowanków świetlicy szkolnej. Dzień Ziemi przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ekologiczne pt. „Ziemia w Twoich rękach”.
Uczniowie uczcili również Dzień Ziemi, biorąc udział w Eko – Turnieju, który polegał na zespołowym rozwiązywaniu ekologicznych i plastycznych zadań. Wszystkie konkurencje podlegały punktacji , a wspólnej pracy i zabawie nie było końca. Uczniowie zostali uwrażliwieni na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrożeni do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody. Przygotowując się do obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka polegającą na pisaniu listów dla Ziemi. W tym roku w listach dla Ziemi pod hasłem: „Nie bądź jednorazowy!”, uczniowie przekazali swoim bliskim, co trzeba robić, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów. Podczas obchodów Dnia Ziemi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Najpiękniejsze listy dla Ziemi napisali: Damian Bibro, Adrianna Liro, Joanna Tuzimek z kl. I oraz Kamil Bibro, Szymon Duś, Anna Karnas, Gabriela Tuzimek z kl.VI. Uwieńczeniem tego dnia była prezentacja multimedialna Norberta Koniecznego pt. „Dzień Ziemi” i „Krople deszczu” przygotowana przez panią Miś. Uczniowie postanowili pomóc naszej planecie, sprzątając najbliższą okolicę. Po zakończeniu zmagań ekologicznych wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli, by wspólnie posprzątać naszą miejscowość.