Wycieczka rowerowa uczniów klasy piątej i szóstej do Dołegi
- Szczegóły
17 czerwca br. odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy piątej i szóstej. Pod czujnym okiem pani Marty Świątek i Teresy Górki uczestnicy wybrali się do Dworu w Dołędze. Podczas zbiórki przed szkołą, panie sprawdziły stan techniczny rowerów i przypomniały najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze po drogach. Kilka minut po godzinie 8 uczestnicy wyruszyli w kierunku Dołęgi. Pierwszy postój odbył się w Zabawie, przy sklepie spożywczym, gdzie uczniowie mogli się uzupełnić stracone kalorie. Po krótkiej przerwie uczniowie ruszyli w dalszą drogę. Kolejny postój odbył się już w Dołędze. Zmęczeni upałem i wysiłkiem fizycznym, nabierali sił w cieniu starych drzew rosnących na terenie dworu. Po chwilowym relaksie na trawie, nadszedł czas na udział w ciekawych warsztatach pt. „Stań się powstańcem w dołęskim dworze” prowadzonych przez Panią przewodnik. Program warsztatów obejmował prezentację multimedialną dotyczącą Powstania Styczniowego, przebieranie się w stroje pochodzące z II połowy XIX wieku, a także powstańczą przysięgę pod kapliczką, opatrywanie rannego powstańca, oraz naukę walki szablą. Również atrakcją piątkowego popołudnia był przystanek na lody w drodze powrotnej. Czas mijał szybko i trzeba było wracać do domów. Wycieczka mimo, że była wyczerpująca i kosztowała dużo sił, była atrakcja i wynagrodziła uczniom włożony trud w pokonanie tylu kilometrów na rowerze.
Wycieczka do JuraParku w Bałtowie
- Szczegóły
6 czerwca br. uczniowie naszej szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy po drodze do Bałtowa, był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Panie przybliżyły uczniom historię zamku, który był największą budowlą pałacową w Europie przed powstaniem Wersalu. To jedna z ciekawostek dotycząca zamku, którą warto zapamiętać. Następnie, po zrobieniu tradycyjnego grupowego zdjęcia na tle ruin, ruszyliśmy do miejsca docelowego naszej wycieczki - Bałtowa. Po przyjeździe, czekała na nas pierwsza atrakcja jaką była kolejka bałtowska. Podczas wycieczki widokowej po kompleksie bałtowskim, pan przewodnik pokrótce przybliżył historię tego miejsca oraz wskazywał ciekawe miejsca kompleksu. Do kolejnych z atrakcji należało zwiedzanie JuraParku oraz Oceanarium.
KONKURS NA IMIĘ DLA OKOLICZNOŚCIOWEGO DĘBU
- Szczegóły
KONKURS NA IMIĘ DLA DĘBU Z OKAZJI 625 ROCZNICY
POWSTANIA MIEJSCOWOŚCI BISKUPICE RADŁOWSKIE
Konkurs ogłoszony jest przez Organizatorów obchodów 625. rocznicy powstania Biskupic Radłowskich.
Skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Biskupicach Radłowskich, aby poprzez udział w nim, zapoznać młodzież szkolną z historią miejscowości, zainteresować ją aktualnymi sprawami dotyczącymi środowiska lokalnego oraz zaangażować, jako przyszłych współgospodarzy i decydentów do aktywnego udziału w życiu społecznym ich Małej Ojczyzny.
Celem konkursu jest wybór i nadanie imienia dla dębu szypułkowego, który zostanie posadzony na pamiątkę obchodów rocznicowych w dniu 10 lipca 2016 roku na terenie miejscowości Biskupice Radłowskie.
Sukces Weroniki w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym "Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości"
- Szczegóły
29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Łużnej odbył się konkurs wiedzy historycznej w 1050 rocznicę Chrztu Polski, w ramach przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej Polski wśród dzieci. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych powiatów: tarnowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego oraz miasta Nowy Sącz i miasta Tarnów. Każdą szkołę reprezentowało maksymalnie trzy osoby. W sumie udział wzięło 93 uczniów.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonienie w eliminacjach szkolnych w składzie: Joanna Kocoń z klasy V, Weronika Białek z klasy VI i Marcin Kosman również z klasy VI. Każdy uczestnik rozwiązywał test wiedzy złożony z 25 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, zadania krótkiej odpowiedzi, testy z lukami oraz krzyżówkę z hasłem. Konkurencja była duża, ale nasza szkoła może pochwalić się sukcesem. Weronika Białek zajęła III miejsce!
W niedzielę 5 czerwca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyła się uroczysta gala podsumowująca zmagania konkursowe. Gala połączona była z wręczeniem nagród laureatom konkursów. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Weronika Białek. Uroczystości zostały uświetnione piosenkami wykonanymi przez solistów i chór. Mogliśmy podziwiać montaż słowno – muzyczny o dziejach naszego kraju i przyjęciu przez Polskę chrześcijaństwa przygotowany przez uczniów z koła teatralnego działającego w Zespole Szkół w Łużnej. Naszej uczennicy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Gratulacje!!!