"Cała Polska czyta dzieciom"
- Szczegóły
W październiku i listopadzie gościliśmy w naszym przedszkolu rodziców, którzy w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom” rozwijali zainteresowanie książką wśród dzieci. Zdaniem psychologów codzienne czytanie książek dzieciom jest mądrym sposobem spędzania czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni pani Małgorzacie Tracz – Augustyńskiej, panu Łukaszowi Augustyńskiemu i pani Anecie Kuklewicz za wsparcie naszej akcji.
Na Państwa ręce składamy serdeczne podziękowania i z niecierpliwością czekamy na kolejnych chętnych rodziców, którzy włączą się w realizacje projektu.
Zebranie z rodzicami - 01.12.2016
- Szczegóły
Uprzejmie informujemy, że w dniu 01.12.2016 r. (tj. czwartek) o godz. 17:00
odbędzie się zebranie wychowawców z Rodzicami uczniów klas I - VI
Zebranie będzie mieć formę indywidualnych konsultacji rodziców z nauczycielami uczącymi w poszczególnych oddziałach,
w czasie zebrania osoby zainteresowane będą miały również możliwość spotkania z pedagogiem celem omówienia bieżących potrzeb
w zakresie pomocy pedagogiczno - psychologicznej dla uczniów
Serdecznie zapraszamy
Wycieczka do Krakowa - Łagiewnik
- Szczegóły
Jesień sprzyja wycieczkom, które integrują społeczność uczniowską i wzbogacają wiedzę o świecie. Nasza wypadła w ciepły listopadowy dzień. Zabraliśmy w drogę dobry humor, ciekawość świata, głód wrażeń i wyruszyliśmy autokarem spod szkoły w kierunku Łagiewnik.
Po przybyciu do Krakowa, najpierw zwiedziliśmy nowoczesną bazylikę Bożego Miłosierdzia. Świątynia urzekła nas wielkością, nowoczesną architekturą i mozaikowym wystrojem. Podziwialiśmy panoramę miasta z 77 metrowej wieży widokowej, która góruje nad bazyliką. Przewodnikiem był nasz proboszcz, ks. Marek Bach, więc nie uszedł naszej uwadze żaden szczegół, na który należało zwrócić uwagę. Kolejnym etapem zwiedzania był Klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym modliła się i spotykała Pana Jezusa święta siostra Faustyna. Oddaliśmy cześć jej relikwiom. Duże wrażenie zrobiła na nas prosta, uboga cela, w której przebywała. Następnie udaliśmy się do centrum Jana Pawła II: „Nie lękajcie się,” które znajduje się na terenach dawnych zakładów Solvay. Centrum jest wotum wdzięcznością za pontyfikat Karola Wojtyły.
Na koniec kupiliśmy pamiątki swoim bliskim, wypiliśmy gorąca herbatę i udaliśmy się w drogę powrotną. Wyciszeni, pełni wrażeń i przeżyć duchowych oglądaliśmy przez okna autokaru uroki późnej jesieni. W oddali odbijały się w słońcu kolory szarego złota na drzewach liściastych. Warto podróżować!
Pasowanie na Czytelnika
- Szczegóły
W naszej szkole od października realizowany jest projekt edukacji czytelniczej dla uczniów klas I – III pod hasłem „Kto czyta, nie błądzi”. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej. W ramach projektu uczniowie realizują zadania przeznaczone na poszczególne miesiące. Uczniowie I klasy nie mogli doczekać się momentu, w którym będą pasowani na czytelnika i będą mogli korzystać z bibliotecznych zbiorów. W dniu 15 listopada 2016 roku uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Miś zostali zaproszeni przez panią Janinę Padło, która opiekuje się szkolną biblioteką, do jej odwiedzenia. Do udziału w spotkaniu został zaproszony także dyrektor zespołu pan Krzysztof Kucharski. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zbiorach bibliotecznych, katalogach, zasadach wypożyczania książek i zasadach zachowania się w bibliotece. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz opowiedziały, jak należy obchodzić się z książką oraz z uwagą wysłuchały regulaminu wypożyczania. Gdy nadszedł moment pasowania wszystkie dzieci z powagą podchodziły do pani, która wielkim ołówkiem pasowała ich na czytelników biblioteki. Uczniowie klasy I stali się „rycerzami książek”. Pan dyrektor wręczając pamiątkowe dyplomy, złożył gratulacje młodym czytelnikom. Wszyscy uczniowie uroczyście obiecali przestrzegać zasad obowiązujących w bibliotece i przyrzekli książce obchodzić się z nią właściwie. Kiedy pani bibliotekarka założyła uczniom karty czytelnika, mogli już wypożyczyć pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Po zakończonej ceremonii uczniowie wrócili do sali lekcyjnej mając w pamięci sentencje: „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni.”