VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- Szczegóły
W dniu 29 września 2017 r. obchodzono VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji po raz drugi. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojego stopnia opanowania tabliczki mnożenia oraz innych osób: młodszych, starszych i dorosłych. Uczniowie, którzy zapomnieli mieli okazję nadrobić zaległości.
Po ceremonii otwarcia odbyły się egzaminy w szkolnej sali gimnastycznej. Uczeń wybierał los (pięć pytań z tabliczki mnożenia: dla uczniów klasy III w zakresie 50, dla uczniów klas VI i VII w zakresie 100). Jeżeli uczeń podał w ciągu trzech minut wszystkie poprawne odpowiedzi otrzymał odznakę MT EXPERT i mógł przejść do następnego etapu tj. gry „Koszykarz matematyk.” W tej części uczniowie wykazywali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również sprawnością fizyczną. Po podliczeniu punktów z obu części, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Otrzymali oni imienne certyfikaty eksperta tabliczki mnożenia. Następnie spośród ekspertów wybrano patrole egzaminacyjne. Egzaminatorami w patrolach byli uczniowie, którzy pod opieką nauczyciela, zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają,” egzaminowali napotkane i chętne do odpowiedzi osoby.
Dla uczniów była to wspaniała zabawa oraz motywacja do doskonalenia lub przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Zajęcia profilaktyczne
- Szczegóły
W dniach 27 i 28 września br. w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Radłowie, już drugi rok uczniowie mogą brać udział w spotkaniach z trenerami/profilaktykami. W trakcie zajęć, mających na celu zapobieganiu zachowaniom ryzykownym, uzależnieniem i przemocy, uczestnicy w ciekawy warsztatowy sposób obejmują refleksją ważne zagadnienia. Już we wrześniu 2016 roku uczniowie z klas V – VI uczestniczyli w zajęciach pt. "Zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz przemocy rówieśniczej, jak radzić sobie z trudnymi emocjami w sposób konstruktywny". Klasy te wiosną 2017r. także korzystały z warsztatów profilaktycznych dotyczących uzależnień behawioralnych i bezpieczeństwa w sieci. Klasa III i IV także rozpoczęły cykl spotkań profilaktycznych pt. "Zapobieganie uzależnieniom behawioralnym (komputer, internet) i innym zagrożeniom w sieci." Przed uczniami w najbliższych dniach warsztat "Poznaję, wybieram" – dotyczący zapobiegania uzależnieniom chemicznym. Celem nadrzędnym wszystkich spotkań jest uwrażliwienie młodych ludzi na zagadnienia związane z różnymi uzależnieniami oraz bezpieczeństwie własnym.
Warsztaty prowadzili: pani Joanna Burnat, pedagog, psychoprofilaktyk, specjalista psychoterapii uzależnień, kierownik Poradni Leczenia Uzależnień Centrum Zdrowia Tuchów, właściciel Pracowni Rozwoju Osobistego HOLOS, oraz Rafał Urbaś - trener biznesu, realizator programów profilaktycznych, prezes Tarnowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej.
Spotkanie z panami Policjantami
- Szczegóły
Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Organizowaliśmy zajęcia i zabawy służące poznaniu kodeksu ruchu drogowego, chodziliśmy na spacery, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Jednak najwięcej o bezpiecznym poruszaniu się po drodze wie pan policjant.
Dnia 25 września 2017 roku do naszego zespołu przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Żabnie. Na sali gimnastycznej z panami policjantami spotkali się uczniowie z klas I – VII. W trakcie spotkania panowie przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagrożeniach związanych z Internetem. Uczniowie również przypomnieli sobie jak należy się zachować w razie prób kontaktów osób, których nie znają. Również tego dnia wszystkie dzieci przedszkolne zgromadziły się w swojej sali, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Utrwaliły również wiedzę na temat zasad ruchu drogowego oraz dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na nieuważnych użytkowników drogi. Panowie policjanci zostali zasypani lawiną pytań. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów, w szczególności: policyjna pałka, lizak, latarka oraz kajdanki.
Największą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka radiowozu. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz wyposażenie samochodu. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci przedszkolaków i uczniów.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 2017
- Szczegóły
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu
MAŁOPOLSKA TELEWIZJA IMAV - wideo
MAŁOPOLSKA TELEWIZJA IMAV - galeria zdjęć
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dlatego zapisaliśmy, tę datę w ważnych wydarzeniach naszego przedszkola. Zorganizowaliśmy dzień pełen wrażeń. Nie zabrakło dobrej zabawy, śpiewu, tańców i miłych niespodzianek. Panie przedstawiły scenki pantomimiczne, w których zaprezentowały wartości charakterystyczne dla naszego przedszkola tj. radość, przyjaźń, mądrość, samodzielność, kreatywność, sukces oraz pasja, z którą codziennie wykonują swoje obowiązki w pracy. Chcieliśmy podzielić się naszym szczęściem z innymi w związku z czym, zaprosiliśmy do nas pana dyrektora oraz reporterów Małopolskiej Telewizji IMAV. Nasi serdeczni goście: pani Mariola Wadas, pani Kinga Dembosz oraz pan Hubert Motyka zdradzili nam rąbka tajemnicy, o tym jak wygląda praca w telewizji. Pozwolili nam sprawdzić czy dobrze działa ich sprzęt elektroniczny, a także spróbować swoich sił w wywiadzie dziennikarskim. Podczas wspólnie spędzonego czasu obdarzyliśmy naszych gości ogromną sympatią, a wspólnie spędzony czas został uwieczniony w reportażu stworzonym przez naszych gości z Małopolskiej Telewizji IMAV. Serdecznie dziękujemy Gościom za obecność, w tym ważnym święcie wszystkich przedszkolaków. Jesteśmy pewni, że ten czas zapisze się na długo w ich pamięci, a zdobyte doświadczenia wykorzystają w przyszłości.