Informacje dla rodziców - rok szkolny 2018/2019


  •  18.09.

Informacja dla rodziców uczniów klasy I

Uroczyste pasowanie uczniów klasy I odbędzie się w dniu 12 października br. o godz. 1000 na sali gimnastycznej w budynku ZSP

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!

 

  • 11.09

Szanowni Rodzice uczniów szkoły.

W ramach profilaktyki zdrowotnej, dzieci w szkole corocznie objęte są programem przeciwdziałania próchnicy zębów poprzez nadzorowane szczotkowanie zębów żelem ze środkiem fluorkowym, co odbywa się 6 razy w roku w odstępach 6 tygodni. Przy tej okazji dziecko ma możliwość nauczenia się prawidłowego szczotkowania i wdrażania właściwych nawyków higienicznych.

Wcześniej rodzice zaopatrywali dziecko w szczoteczkę do zębów wielokrotnego użycia, która była przechowywana w szkole, co w praktyce było niejednokrotnie kłopotliwe.

Obecnie jest możliwość zakupienia szczoteczek jednorazowego użycia, których koszt jest o wiele mniejszy niż szczoteczek tradycyjnych, gdyż 1 sztuka kosztuje 40 groszy x 6 szczotkowań to jest 2 zł i 70 groszy na rok. Jest to dobry i sprawdzony już w innych szkołach sposób na sprawne prowadzenie fluoryzacji zębów, gdyż w każdym wyznaczonym terminie dziecko otrzymuje jednorazową szczoteczkę, której nie trzeba już myć, suszyć i przechowywać, tylko się ją wyrzuca do odpowiedniego pojemnika i utylizuje.

Jeżeli Szanowni Rodzice akceptują tę propozycję to proszę przez dziecko lub osobiście przekazać Wychowawcy klasy na ten rok szkolny kwotę 2 zł 70 gr.

Z poważaniem

Pielęgniarka szkolna

Roma Żwirska                             

  • 10.09

Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych i uczniów klas I - VIII

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.09.2018 r. (tj. poniedziałek) odbędzie się zebranie z Rodzicami
- godz. 16:00 - Niepubliczne Przedszkole
- godz. 16:45 - zebranie ogólne ZSP

- godz. 17:30 - Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Serdecznie zapraszamy