Start

V Piknik Rodzinny


b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_2017-2018_piknik2018_0040.jpgJuż po raz kolejny, można powiedzieć, że tradycyjnie, odbył się Rodzinny Piknik. Organizatorami tegorocznej imprezy był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Biskupicach Radłowskich, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Biskupicach Radłowskich, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Stowarzyszenie na rzecz wsi Biskupice Radłowskie, Sołtys wsi Biskupice Radłowskie oraz Stowarzyszenie na rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” w Radłowie.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza przyciągnęła na boisko przedszkolaków, uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami oraz pozostałych mieszkańców naszej miejscowości. Spotkaliśmy się 2 czerwca 2018 roku na stadionie LKS Olimpia, najmłodsi przygotowali brawurowy występ dla rodziców pt. „Cyrk dla mamy i taty.” Niezłomne przedszkolaki pod czujnym okiem pań wychowawczyń dostarczyli wiele emocji przedstawiając pokazy cyrkowe urozmaicone piosenkami i tańcami. Kolejna część spotkania dała okazję do sportowych zmagań i uczestniczenia w biegu patrona Szkoły - Stanisława Mierzwy. Do V edycji Biegu Patrona ochoczo przystąpili przedszkolaki, uczniowie i dorośli. Rywalizacja była zacięta, ale zgodna z zasadami fair play. Strażacy z OSP w Biskupicach Radłowskich przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu strażackiego oraz udostępnili swój samochód organizując przejażdżki wokół stadionu. Atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. W czasie Pikniku można było skosztować kiełbaski z grilla i wielu innych przysmaków. Najmłodsi bawili się na dmuchawcach i uczestniczyli w programach animacyjnych. Uśmiechy nie chodziły z twarzy przedszkolaków i uczniów, Wielu z nich pokusiło się w tym dniu o malowanie twarzy, o które zadbały panie nauczycielki. Na buziach rozentuzjazmowanych dzieci pojawiło się sporo motylków, biedronek i innych różnorodnych zwierzaków. Czas pikniku umilała biesiadna i nowoczesna muzyka. Tak fantastycznej, rodzinnej atmosferze towarzyszyły nie tylko śmiechy i dobry humor, ale także wiosenna pogoda.

Tego typu imprezy pokazują, jak radośnie, pięknie, a do tego rodzinnie można spędzać czas, a piknik jest dniem spotkań wszystkich ze wszystkimi.