Start

I Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Tadeusza Kryzi


b_150_100_16777215_00_images_inne_2017-2018_KonkursWola.jpg27.02.2018r. odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Tadeusza Kryzi pod hasłem: „Po jakież licho ja tu przybyłem.” Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej. Celem konkursu było m.in. upamiętnienie historii żołnierzy wyklętych oraz przybliżenie postaci Tadeusza Kryzi i jego twórczości.
Do konkursu zgłosiło się 58 uczniów różnego typu szkół powiatu tarnowskiego. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:
- uczniowie szkół podstawowych z klas V, VI, VII,
- uczniowie  klas II i III z gimnazjum,
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII w składzie: Joanna Kocoń, Kamila Małek i Piotr Małek.
Każdy z uczestników przygotował do recytacji jeden z utworów Tadeusza Kryzi.
Jury powołane przez Organizatora po wysłuchaniu wszystkich recytacji i burzliwych obradach ogłosiło wyniki konkursu. Byliśmy mile zaskoczeni i bardzo szczęśliwi, ponieważ I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła uczennica naszej szkoły, Joanna Kocoń.
Wszyscy Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa, natomiast opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
Laureaci pierwszych miejsc zaprezentują przygotowane utwory poetyckie 04 marca 2018 r. w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Woli Radłowskiej.