Najnowsze galerie

Ankieta

Moja szkoła to miejsce:

przyjazne

nieprzyjazne

bezpieczne

niebezpieczne

spokojne

stresujące


„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Z niecierpliwością więc uczniowie naszej szkoły oczekiwali na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem, który zorganizowany był 28 listopada przez samorząd szkolny pod opieką pani Moniki Toczek. Niezwykły czas wróżb i zabawy był pełen atrakcji dla uczniów. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło.
Przedszkolaki ...

Zobacz zdjęcia

„KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, SAM W NIE WPADA”

„KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, SAM W NIE WPADA”

28 listopada 2013 r. uczniowie kl. V przedstawili teatralną interpretację bajki pt. :”Czapla, ryby i rak” Ignacego Krasickiego. Klasa podzieliła się na dwie konkurencyjne grupy teatralne. Każda grupa przedstawiła własną wizję wydarzeń nad stawem. Na występ zaproszono młodszych kolegów z kl. II i IV. Pełna humoru inscenizacja zapewniła im dobrą zabawę. Gromkimi brawami nagrodzili przedstawienie. Była też chwila na dzielenie się wrażeniami i rozmowę z aktorami.

Zobacz zdjęcia

Spotkanie z książką.

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już trzyletnie dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie na co dzień. Nasze przedszkole zachęca swoich wychowanków do sięgania po ciekawe książki.
Dzięki współpracy z Biblioteką w Biskupicach Radłowskich w dniu 27 listopada 2013 roku dzieci miały okazję zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Obejrzały działy z różnymi książkami i katalogi biblioteczne oraz zapoznały się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych...

Zobacz zdjęcia

„A to Polska właśnie..."

W dniu 22 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie odbył się Koncert Galowy XIV Międzypowiatowego Przeglądu Programów Artystycznych o tematyce patriotycznej i niepodległościowej: „A to Polska właśnie...”, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień.
Uczennice: Karolina Krupa i Klaudia Nasiadka pod opieką pani Moniki Toczek, która wraz z panią Elżbietą Rodak przygotowała uczniów do występu, udały się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie. W spotkaniu uczestniczył również pan dyrektor Krzysztof Kucharski.
Z wielkim podekscytowaniem wszyscy oczekiwali na werdykt jury...

Zobacz zdjęcia

Spotkanie z misiem Ambrożym

W dniu 20.11.2013 r. dzieci z przedszkola i uczniowie klas II i III wraz
z wychowawcami zostali zaproszeni przez panią Martę Marcinkowską do domu kultury na mini spektakl teatralno – warsztatowy pt. „Miś Ambroży wita was.”
Radosny i sympatyczny miś Ambroży budzi się rano, w dniu swoich urodzin, z wielką nadzieją na spotkanie z przyjaciółmi. Jednak nikt z przyjaciół nie przychodzi z życzeniami do misia.
Jednak, tym samym czasie, Tygrysek wraz z dziećmi przygotowuje ...

Zobacz zdjęcia

6latki

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,274,708 Unikalnych wizyt