Najnowsze galerie

Ankieta

Moja szkoła to miejsce:

przyjazne

nieprzyjazne

bezpieczne

niebezpieczne

spokojne

stresujące


Projekt „Umiem więcej”

Projekt „Umiem więcej” Program finansowany jest z Priorytetu IX. - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działanie 9.5. – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.


Projekt „Umiem więcej”
Program finansowany jest z Priorytetu IX. - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach;
Działanie 9.5. – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.


Beneficjentem programu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Biskupice Radłowskie.
Program będzie realizowany w okresie od 01 stycznia 2014 r. do 30 czerwca 2014 r.
Przewiduje on realizację zajęć dydaktyczno – wyrównawczych i dodatkowych skierowanych do 23 uczniów klas IV – VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich.
17/12/2013 · więcej · ·Drukuj

STOP PRZEMOCY I AGRESJI!

Stop przemocy i agresji!

3 grudnia 2013 r. uczniowie kl. IV i VI uczestniczyli w programie profilaktycznym pt.: „Przemoc i agresja”. Prowadząca przygotowała ciekawy multimedialny spektakl. Aktywizowała uczniów poprzez ich udział w zadaniach. Odczytywali i nazywali emocje z mimiki twarzy oraz sami próbowali wyrazić uczucia zapisane na kartkach.
Uczniowie zobaczyli też trzy krótkie filmy, które ukazywały niewłaściwe zachowania wobec kolegów oraz uczucia ...

Zobacz zdjęcia

„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Z niecierpliwością więc uczniowie naszej szkoły oczekiwali na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem, który zorganizowany był 28 listopada przez samorząd szkolny pod opieką pani Moniki Toczek. Niezwykły czas wróżb i zabawy był pełen atrakcji dla uczniów. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło.
Przedszkolaki ...

Zobacz zdjęcia

„KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, SAM W NIE WPADA”

„KTO POD KIM DOŁKI KOPIE, SAM W NIE WPADA”

28 listopada 2013 r. uczniowie kl. V przedstawili teatralną interpretację bajki pt. :”Czapla, ryby i rak” Ignacego Krasickiego. Klasa podzieliła się na dwie konkurencyjne grupy teatralne. Każda grupa przedstawiła własną wizję wydarzeń nad stawem. Na występ zaproszono młodszych kolegów z kl. II i IV. Pełna humoru inscenizacja zapewniła im dobrą zabawę. Gromkimi brawami nagrodzili przedstawienie. Była też chwila na dzielenie się wrażeniami i rozmowę z aktorami.

Zobacz zdjęcia

Spotkanie z książką.

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już trzyletnie dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie na co dzień. Nasze przedszkole zachęca swoich wychowanków do sięgania po ciekawe książki.
Dzięki współpracy z Biblioteką w Biskupicach Radłowskich w dniu 27 listopada 2013 roku dzieci miały okazję zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Obejrzały działy z różnymi książkami i katalogi biblioteczne oraz zapoznały się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych...

Zobacz zdjęcia

6latki

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,347,284 Unikalnych wizyt